Европейско първенство по волейбол за мъже 2021 г

От Уикипедия, свободната енциклопедия
Отидете на навигация Отидете на търсене
Европейско първенство по волейбол за мъже 2021 г
Подробности за шампионата
Местоположение Полша , Чехия , Естония , Финландия
градове Краков , Гданск , Катовице , Острава , Талин , Тампере
стадиони 6
Дати за квалификационен турнир 30 август 2020 г. - 16 май 2021 г
Време за финален турнир 1-19 септември 2021 г
Брой участници 37
в последния етап 24
Статистика на шампионата

Финалният кръг от XXXII Европейско първенство по волейбол сред мъжки отбори се провежда от 1 до 19 септември 2021 г. в Полша , Чехия , Естония и Финландия . За втори пореден път европейското първенство се провежда в четири държави с участието на 24 национални отбора. Шампионската титла се защитава от националния отбор на Сърбия .

Квалификация

Квалификационен метод Команди Квалификационен метод Команди
Организатори Полша Полша Следват резултатите от квалификационния турнир Група А Холандия Холандия
чешки чешки Група Б България България
Естония Естония Група C Турция Турция
Финландия Финландия Група D Латвия Латвия
След резултатите от Европейското първенство-2019г Сърбия Сърбия Група Е Словакия Словакия
Словения Словения Група F Черна гора Черна гора
Франция Франция Група G Португалия Португалия
Русия Русия Второ място в групи Знаме на Северна Македония Северна Македония
Италия Италия Испания Испания
Украйна Украйна Гърция Гърция
Германия Германия Хърватия Хърватия
Белгия Белгия Беларус Беларус

Финален кръг

Арени

Мачовете от финалния кръг на Европейското първенство се провеждат в шест града от четири държави. Полша , Чехия , Естония и Финландия са домакини на мачове от една от групите на предварителната фаза. Градовете Гданск и Острава ще бъдат домакини на четири мача от 1/8-финалите и по два четвъртфинала. Полуфиналните и финалните мачове ще се проведат в Катовице .

Група А 1/8, 1/4 финали 1/2 финали, финал
Краков Гданск Катовице
Таурон Арена Краков Ерго арена Spodek
Капацитет: 15 030 Капацитет: 11 409 Капацитет: 11 500
Краков Арена z lotu ptaa.JPG Гданск Сопот ErgoArena 20110603.jpg Катовице-Сподек (4) .jpg
Група Б 1/8, 1/4 финали
Острава
Остравар Арена
Капацитет: 10 000
Острава, Остравар Арена (изрязано) .jpg
Група C
Тампере
Леденият дворец (Тампере)
Капацитет: 7 300
Hakametsä I ulkoa.jpg
Група D
Талин
Саку-суурхол
Капацитет: 7 200
Saku Suurhall.jpg

Предварителен етап

Жребият се проведе на 27 май 2021 г. в Хелзинки . Шест отбора ще играят в четири групи. Първите четири от всяка група се класират за 1/8-финалите. По-нататък отборите ще играят мачове с елиминации и ще определят победителя на финала - европейския шампион през 2021 г.

Група А

Мачове очила Комплекти Топки
Б (3:2) P (2: 3) V NS Б: П V NS Б: П
1. Полша Полша 4 (1) 0 (0) единадесет 12 4 3000 378 325 1,163
2. Сърбия Сърбия тридесет) единадесет) десет единадесет 5 2200 376 333 1.129
3. Украйна Украйна 2 (2) десет) 4 6 7 0,857 290 280 1,036
4. Белгия Белгия десет) 3 (1) 4 6 девет 0,667 317 335 0,946
5. Португалия Португалия единадесет) 3 (1) 3 7 единадесет 0,636 360 412 0,874
6. Гърция Гърция 0 (0) 3 (1) 1 3 девет 0,333 245 281 0,872
дата Време Проверете Комплекти Докладвай
1 2 3 4 5
2.09 14:30 ч Гърция Гърция 2: 3 Украйна Украйна 25:22 24:26 25:22 19:25 6:15 Докладвай
17:30 ч Полша Полша 3: 1 Португалия Португалия 25:16 22:25 25:16 25:19 Докладвай
20:30ч Белгия Белгия 1: 3 Сърбия Сърбия 13:25 18:25 25:21 20:25 Докладвай
3.09 17:30 ч Белгия Белгия 2: 3 Португалия Португалия 23:25 22:25 25:20 25:18 13:15 Докладвай
20:30ч Украйна Украйна 0: 3 Сърбия Сърбия 25:27 24:26 21:25 Докладвай
4.09 17:30 ч Белгия Белгия 3:0 Гърция Гърция 25:16 25:22 25:22 Докладвай
20:30ч Сърбия Сърбия 2: 3 Полша Полша 21:25 25:23 25:20 20:25 14:16 Докладвай
5.09 17:30 ч Португалия Португалия 2: 3 Украйна Украйна 18:25 23:25 25:21 26:24 11:15 Докладвай
20:30ч Гърция Гърция 1: 3 Полша Полша 15:25 22:25 25:20 24:26 Докладвай
6.09 17:30 ч Португалия Португалия 1: 3 Сърбия Сърбия 15:25 21:25 25:22 17:25 Докладвай
20:30ч Полша Полша 3:0 Белгия Белгия 25:18 26:24 25:16 Докладвай
7.09 17:30 ч Сърбия Сърбия 0:0 Гърция Гърция [ Доклад]
20:30ч Украйна Украйна 0:0 Белгия Белгия [ Доклад]
8.09 17:30 ч Полша Полша 0:0 Украйна Украйна [ Доклад]
20:30ч Гърция Гърция 0:0 Португалия Португалия [ Доклад]

Група Б

Мачове очила Комплекти Топки
Б (3:2) P (2: 3) V NS Б: П V NS Б: П
1. Италия Италия тридесет) 0 (0) девет девет 1 9 000 243 180 1350
2. Словения Словения двадесет) десет) 6 7 3 2,333 236 194 1,216
3. България България 2 (1) десет) 5 7 5 1400 258 251 1,028
4. чешки чешки десет) 2 (1) 4 6 7 0,857 270 287 0,941
5. Беларус Беларус десет) двадесет) 3 3 7 0,429 194 235 0,826
6. Черна гора Черна гора 0 (0) тридесет) 0 0 девет 0,000 174 228 0,763
дата Време Проверете Комплекти Докладвай
1 2 3 4 5
3.09 14:15 Италия Италия 3:0 Беларус Беларус 25:18 25:12 25:15 Докладвай
17:15 Черна гора Черна гора 0: 3 България България 22:25 17:25 25:27 Докладвай
20:15 ч чешки чешки 3: 1 Словения Словения 26:24 25:18 14:25 25:19 Докладвай
4.09 16:00 часа Черна гора Черна гора 0: 3 Словения Словения 17:25 16:25 16:25 Докладвай
19:00 часа Беларус Беларус 3: 1 чешки чешки 25:20 19:25 25:21 25:19 Докладвай
5.09 16:00 часа чешки чешки 2: 3 България България 10:25 25:23 25:18 24:26 11:15 Докладвай
19:00 часа Италия Италия 3:0 Черна гора Черна гора 25:17 25:20 26:24 Докладвай
6.09 15:45 България България 1: 3 Италия Италия 19:25 18:25 25:17 12:25 Докладвай
19:00 часа Словения Словения 3:0 Беларус Беларус 25:20 25:20 25:15 Докладвай
7.09 16:00 часа Словения Словения 0:0 България България [ Доклад]
19:00 часа Черна гора Черна гора 0:0 чешки чешки [ Доклад]
8.09 15:45 Италия Италия 0:0 Словения Словения [ Доклад]
19:00 часа Беларус Беларус 0:0 Черна гора Черна гора [ Доклад]
9.09 16:00 часа България България 0:0 Беларус Беларус [ Доклад]
19:00 часа чешки чешки 0:0 Италия Италия [ Доклад]

Група C

Мачове очила Комплекти Топки
Б (3:2) P (2: 3) V NS Б: П V NS Б: П
1. Холандия Холандия тридесет) единадесет) десет единадесет 4 2750 349 332 1,051
2. Турция Турция тридесет) десет) девет десет 5 2000 374 336 1.113
3. Финландия Финландия двадесет) десет) 6 7 4 1750 254 237 1,072
4. Русия Русия 2 (1) десет) 5 7 6 1,167 294 272 1,081
5. Испания Испания десет) тридесет) 3 4 десет 0,400 322 348 0,925
6. Знаме на Северна Македония Северна Македония 0 (0) 4 (0) 0 2 12 0,167 282 350 0,806
дата Време Проверете Комплекти Докладвай
1 2 3 4 5
1.09 19:00 часа Финландия Финландия 3: 1 Знаме на Северна Македония Северна Македония 25:20 25:15 24:26 25:22 Докладвай
2.09 17:00 часа Русия Русия 1: 3 Турция Турция 27:29 25:16 21:25 19:25 Докладвай
20:00 часа Холандия Холандия 3:0 Испания Испания 25:23 26:24 25:22 Докладвай
3.09 17:00 часа Турция Турция 3: 1 Испания Испания 25:16 29:31 27:25 25:23 Докладвай
20:00 часа Холандия Холандия 3:0 Знаме на Северна Македония Северна Македония 25:20 25:18 25:22 Докладвай
4.09 14:00 часа Испания Испания 0: 3 Финландия Финландия 19:25 20:25 18:25 Докладвай
17:30 ч Холандия Холандия 2: 3 Русия Русия 13:25 25:19 21:25 25:21 13:15 Докладвай
5.09 14:00 часа Северна Македония Знаме на Северна Македония 0: 3 Турция Турция 22:25 12:25 15:25 Докладвай
17:30 ч Русия Русия 3: 1 Финландия Финландия 22:25 25:15 25:23 25:17 Докладвай
6.09 17:00 часа Северна Македония Знаме на Северна Македония 1: 3 Испания Испания 23:25 25:21 28:30 ч 15:25 Докладвай
20:00 часа Турция Турция 1: 3 Холандия Холандия 25:22 25:27 25:27 23:25 Докладвай
7.09 17:00 часа Испания Испания 0:0 Русия Русия [ Доклад]
20:00 часа Финландия Финландия 0:0 Холандия Холандия [ Доклад]
8.09 17:00 часа Русия Русия 0:0 Знаме на Северна Македония Северна Македония [ Доклад]
20:00 часа Финландия Финландия 0:0 Турция Турция [ Доклад]

Група D

Мачове очила Комплекти Топки
Б (3:2) P (2: 3) V NS Б: П V NS Б: П
1. Франция Франция тридесет) 0 (0) девет девет 1 9 000 247 214 1,154
2. Германия Германия двадесет) десет) 6 7 3 2,333 248 204 1,216
3. Латвия Латвия десет) 2 (2) 5 7 7 1000 300 314 0,955
4. Словакия Словакия единадесет) 2 (1) 3 5 осем 0,625 259 281 0,922
5. Естония Естония единадесет) двадесет) 2 4 осем 0,500 259 263 0,985
6. Хърватия Хърватия единадесет) двадесет) 2 3 осем 0,375 229 266 0,861
дата Време Проверете Комплекти Докладвай
1 2 3 4 5
1.09 19:00 часа Естония Естония 1: 3 Латвия Латвия 23:25 22:25 25:16 21:25 Докладвай
3.09 17:00 часа Хърватия Хърватия 0: 3 Германия Германия 20:25 13:25 19:25 Докладвай
20:00 часа Франция Франция 3:0 Словакия Словакия 25:22 25:20 25:19 Докладвай
4.09 16:00 часа Словакия Словакия 2: 3 Естония Естония 27:25 25:22 18:25 14:25 13:15 Докладвай
19:00 часа Хърватия Хърватия 3: 2 Латвия Латвия 28:30 ч 25:20 23:25 31:29 15:11 Докладвай
5.09 16:00 часа Естония Естония 0: 3 Германия Германия 19:25 16:25 21:25 Докладвай
19:00 часа Франция Франция 3:0 Хърватия Хърватия 25:15 25:16 26:24 Докладвай
6.09 17:00 часа Латвия Латвия 2: 3 Словакия Словакия 18:25 25:23 25:13 19:25 7:15 Докладвай
20:00 часа Германия Германия 1: 3 Франция Франция 29:31 25:15 22:25 22:25 Докладвай
7.09 17:00 часа Латвия Латвия 0:0 Германия Германия [ Отчёт]
20:00 Хорватия Хорватия 0:0 Эстония Эстония [ Отчёт]
8.09 17:00 Словакия Словакия 0:0 Хорватия Хорватия [ Отчёт]
20:00 Франция Франция 0:0 Латвия Латвия [ Отчёт]
9.09 17:00 Германия Германия 0:0 Словакия Словакия [ Отчёт]
20:00 Эстония Эстония 0:0 Франция Франция [ Отчёт]

Плей-офф

1/8 финала Четвертьфиналы Полуфиналы Финал
11 сентября, Гданьск
A1 0
14 сентября, Гданьск
C4 0
0
11 сентября, Гданьск
0
C2 0
18 сентября, Катовице
A3 0
0
13 сентября, Острава
0
D1 0
15 сентября, Острава
B4 0
0
13 сентября, Острава
0
B2 0
19 сентября, Катовице
D3 0
0
12 сентября, Гданьск
0
C1 0
14 сентября, Гданьск
A4 0
0
12 сентября, Гданьск
0
A2 0
18 сентября, Катовице
C3 0
0
12 сентября, Острава
0 Третье место
B1 0
15 сентября, Острава 19 сентября, Катовице
D4 0
0 0
12 сентября, Острава
0 0
D2 0
B3 0

1/8 финала

Дата Время Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
11.09 0:0 [ Отчёт]
0:0 [ Отчёт]
12.09 0:0 [ Отчёт]
0:0 [ Отчёт]
0:0 [ Отчёт]
0:0 [ Отчёт]
13.09 0:0 [ Отчёт]
0:0 [ Отчёт]

1/4 финала

Дата Время Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
14.09 17:00 0:0 [ Отчёт]
0:0 [ Отчёт]
15.09 0:0 [ Отчёт]
0:0 [ Отчёт]

1/2 финала

Дата Время Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
18.09 17:00 0:0 [ Отчёт]
0:0 [ Отчёт]

Матч за 3-е место

Дата Время Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
19.09 17:30 0:0 [ Отчёт]

Финал

Дата Время Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
19.09 20:30 0:0 [ Отчёт]

Призёры

Золото Серебро Бронза

Итоговое положение

Место Команда
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24

См. также

Ссылки